دانلود pdf کتاب End Game : Does Israel Have a Plan?

[ad_1]

چگونه اسرائیلی ها آینده کشورشان را پیش بینی و برنامه ریزی می کنند

آیا اسرائیل برنامه ای دارد؟ کشور می خواهد در 10 یا 20 سال دیگر چگونه باشد؟ امیدوار است چه مرزهایی داشته باشد؟ آیا کرانه باختری یا نوار غزه بخشی از آن خواهد بود؟ آیا فلسطینی های ساکن در این سرزمین ها تابعیت می گیرند و شهروند اسرائیلی می شوند؟ آیا کل کشور حتی می داند چه می خواهد ، اهدافش چیست یا چگونه می توان به آنها دست یافت؟

اسرائیل با یک سوال اساسی روبرو است ، یک “سه گانه”. این کشور می تواند از سه هدف مختلفی که بسیاری از بنی اسرائیل بسیار به آن اهمیت می دهند ، فقط دو مورد را انتخاب کند: حفظ کنترل کرانه باختری ، با اهمیت استراتژیک و مذهبی آن برای اسرائیل. برای حفظ اکثریت مشخص یهودیان ، هدف جنبش صهیونیستی بنیانگذار دولت ؛ یا برای داشتن یک دموکراسی ، با حق رأی کامل برای همه شهروندان.

این سه گانه بار دیگر رهبران جهان و مردم ، حامیان و منتقدان اسرائیل را با صدای بلند متعجب کرده است: اسرائیل چه می خواهد؟ اگر او می خواهد شخصیت یهودی و دموکراتیک خود را حفظ کند ، مطمئناً باید از کرانه باختری و جمعیت آن جدا شود. پس چرا اسرائیل در شهرک های اسرائیلی در کرانه باختری مستقر می شود ، که جدایی را دشوارتر می کند؟ و اگر او قصد دارد کنترل کرانه باختری را حفظ کند ، آیا واقعاً مایل است دست از ماهیت یهودی یا دموکراسی بردارد؟

بازی آخر تلاش می کند تا رمز و راز این دلیل را که چرا بینش استراتژیک اسرائیل برای بسیاری از خارجی ها و اسرائیلی ها بسیار دست نیافتنی است ، حل کند. این مقاله با تمرکز عمیق بر سه عامل ، نقش مسائل امنیتی ، ایدئولوژی و محدودیت های سیاسی داخلی را ترکیب می کند تا موضع استراتژیک اسرائیل را شکل دهد ، بررسی می کند که چگونه باورهای اسرائیلی ها در مورد آینده خود شکل می گیرد و چگونه دیدگاه های آنها به سیاست تبدیل می شود.
این کتاب در مقایسه با دیدگاه کامل اسرائیل در مورد آینده کرانه باختری ، از طرفداران یک کشور دو ملیتی یا کنفدراسیون در سمت چپ ، تا طرفداران “یک کشور” در انتهای سمت راست طیف سیاسی است. توجه ویژه ای به جهان بینی مرکز سیاسی راست به رهبری نخست وزیر بنیامین نتانیاهو ، رویکردی محافظه کار ، ریسک گریز و “ضد راه حل” به مسئله دارد. این جهان بینی نیاز به یک “راه حل” کامل راهبردی برای این مسئله را رد می کند ، که چندین دهه سابقه دارد و منجر به سردرگمی بزرگی در مورد اهداف اسرائیل می شود. این کتاب این رویکرد را مورد تجزیه و تحلیل و نقد قرار داده و به شدت استدلال می کند که بلاتکلیفی اسرائیل در مورد آینده کشور به پایان خواهد رسید و به نفع تفرقه و در نهایت صلح است.

[ad_2]

دانلود کتاب End Game : Does Israel Have a Plan?